mesajlar

 • Çiğdem Durmuşoğlu
  Daha önce İngiltere'de yaşadığım dönemde, fotoğraf konusunun şöyle bir geçiştirilen bir şey olmadığına tanık olmuştum. Öyle ki; aynı evi paylaştığım ailenin çocukları için anneanneleri, doğum günlerinde hediye olarak eve fotoğrafçı göndermişti. Ve evin içinde, bahçede, çocukların doğal davranışları, normal halleriyle fotoğrafları çekilmişti. O gün bu durumdan çok etkilenmiştim. Düğünümüz öncesi de bir tesadüf sonucu çekmiş olduğunuz düğün fotoğraflarıyla karşılaştım, fotoğraflara baktığımda hayran olmuştum. Ve aklıma İngiltere'deki fotoğraf çekimleri geldi. Stüdyoyu ziyaret edip diğer çalışmaları da gördükten sonra sizinle çalışmak konusunda doğru bir karar verdiğimi düşündüm. Başlangıçta Sarp (eşim) ve annesi bunu gereksiz görmüştü, fakat Sarp stüdyoya gidip poz vermek de istemiyordu. Laf aramızda; arkadaşlarımızın düğün albümlerine baktığımızda, verdikleri pozlara da gülüyorduk.
   
  Fotoğrafları elimize aldığımız gün, ne kadar haklı olduğum ve kararımın doğruluğu ortaya çıktı... Aksi damat bile "vay be" dedi... Ve bana haksızlık ettiğini söyledi. Fotoğrafları gören herkes hayran kalıyor... Bizim için çok değerli olan ve tekrarı olmayacak evlilik günümüzün fotoğrafları için çok teşekkür ediyoruz.Albüme her bakışımda bir kez daha, iyi ki sizinle çalışmışız diyorum kendime....
   
  Tekrar teşekkürler...
   
 • Sıla Yavuz
  Fotoğraf meselesi, düğün organizasyonunun gerçekten de en angarya kabul ettiğimiz kısımlarındandı ve "kimin çektiği çok fark etmeyecek, nasıl olsa yüzlerinde zoraki gülümsemelerle, sopa yutmuş gibi duran, zorla verdirilmiş pozlar yüzünden komik görünen çiftlerden biri olacağız fotoğraflarda..." diye düşünüyorduk. Neyse ki yakın bir arkadayım vasıtasıyla Mustafa Turgut'tan ve çalışmalarından haberdar olduk. Web sitesindeki fotoğraflara göz atar atmaz kararımızı vermiştik. Böylelikle hem canımızı sıkan fotoğraf konusu çabucak halloluverdi, hem de evlilik fotoğrafları konusundaki fikrimiz değişti, hem de birbirinden hoş ve doğal fotoğraflarımız oldu. 
   
  Şu anda bu web sitesine göz atıyorsanız, çok fazla bir şey söylememize gerek yok aslında...Belki ufak iki tavsiye sadece...
   
  1- Mutlaka fotoğrafların bir kısmı siyah-beyaz olsun, renkliler de çok güzel ama siyah beyaz fotoğraflar gerçekten bambaşka... ve
   
  2- Giyinme; hazırlık aşamasında da mutlaka çekim yaptırın, bu aşamadaki tatlı telaş ve şaşkınlık fotoğraflara çok güzel yansıyor ve o günkü ruh halinizi belki de en iyi anlatan şey oluyor. Ayrıca hazırlanırken size yardım eden arkadaşlarınız, sevdikleriniz de etrafınızda olduğundan, hem daha kalabalık ve hoş kompozisyonlar ortaya çıkıyor, hem de en rahat insanda bile düğün günü ister istemez bir parça ortaya çıkan gerginliği hep birlikte gülüp şakalaşarak atmış oluyorsunuz.
   
   
 • Ayşan Dursun
  Düğün günüm hayatımın en özel günüydü..
  Yeniden evlensem emin olduğum iki şey var, yine esimle evlenirdim ve yine fotoğraf için Mustafa Turgut'u seçerdim.
   
   
  Hatta o gün tüm gün boyunca onu yanımdan ayırmaz, evden kuaföre fırlama anımdan baslayarak; saçlarım bigudilere sarılmış durumda istediğim topuz olmazsa ne yaparım endişesiyle beklerken, ayakkabımın altına bir ordu genç ve bekar bayanın liste yaptığı an gülmekten ölürken, nikah masasına yürürken, salondaki herkes biraz sonra atacağımız imzanın anlam ve önemini düşünürken, aslında eteğimi toplamazsam tökezleyip her şeyi mahveder miyim diye düşündüğüm anin ve gecenin sonunda artık saçlarımın dağılmasını önemsemeden yalın ayak yerimde zıpladığım anlar gibi bir çok özel karenin de fotoğraflanmasını isterdim...
   
  Çünkü elimde kalan en somut şey o gün beraber olduğumuz bir kaç saatlik çalışma neticesinde bu çok özel yaşanmışlığı yansıtan ve asla geri gelmeyecek o anları sabitleyen fotoğraflar oldu. Kendimi masal ülkesi prensesi zannettiğim edayla müstakbel eşimle çimenlerde yürürken önümüze fırlayan birkaç tavşanla çekilen bir fotoğrafımız var mesela.. Ya da nikahtan önceki son kozumu kullanarak eşimi çimenlerde diz çöktürdüğüm bir fotoğrafımız.
   
  Her şeyden önemlisi o gün en doğal haliniz profesyonel bir gözden geçiyor ve elinizde belki hayal bile edemeyeceğiniz güzellikte anılarınız arasından göz kırpan fotoğraflar kalıyor.. Ben hala gülümseyerek bakıyorum ve tüm dostlarımdan sonra fotoğrafları gösterebileceğim torunlarım olmasını dört gözle bekliyorum..
   
  Teşekkürler Mustafa Turgut...
   
 • Doç. Dr. Ali M. Bayraktaroğlu
  Mustafa bey,
   
  Say Yayıncılıktan çıkan "düğün fotoğrafçılığı" kitabınız elime gelmiş bulunmaktadır. Fotoğraf üzerine yurt dışında eğitim görmüş bir kişi olarak düğün fotoğrafçılığı konusunda 1990'lardan bugüne gelişimi ve değişimi yurt dışında takip etmiş, öğrencilerime de bunun ne kadar önemli olduğunun altını çizmiş bulunmaktayım. Bu doğrultuda literatüre sağlamış olduğunuz katkıdan ötürü teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim. 
  Sevgi ve saygıyla...
   
  Doç. Dr. Ali M. Bayraktaroğlu
  Süleyman Demirel Üniversitesi,
  GSF, Fotoğraf Bölümü
   
 • Tahir Ün
  Değerli Meslektaşım,
   
  Kitabınız elime geçti ve henüz detaylıca inceleme fırsatı buldum.
  Önemli bir kaynak olarak değerlendirdiğim bu çalışmanızı çok önemsediğimi ve öğrencilerime de referans olarak göstereceğimi bilmenizi isterim.
  Bir kez daha teşekkür eder, başarılar dilerim.
   
  07/09/2013
 • Hüseyin Özdemir
  Mustafa Bey merhabalar,
   
  Tekrardan size teşekkür ederim.
  Emek verdiğiniz güzel çalışmanız için. 
  Kitabınızı bir çırpıda okuyup bitirdim ve arkadaşıma verdim.
  Sadece düğün fotoğrafçılığıyla alakalı değil, fotoğrafçılıkla alakalı epey faydalı bir eser oldu benim için.
  Calışmalarınızın devamını dilerim.
   
  Saygılarımla.
  31/08/2013
 • Funda Mavigöz
  Merhaba Mustafa bey,
   
  Öncelikle kitabınız hayırlı olsun, cok güzel olmuş. Dün elime gecti, kusura bakmayın daha once yazamadım cok yoğundum. Basarılarınızın devamını dilerim, eğer bir gün İsviçre'ye yolunuz düserse beklerim.
   
  Eşinize cok selamlar,
  Hoscakalın..
  27/08/2013
 • Esra Özdemir
  Sayfanı inceledim çalışkan arkadaşım tebrik ederim.
  Foto'nun bağıda sevgi dolu biryer, bizden Salihi gördüm başka kimler geliyor.. İnşallah birgün bizde katılıriz size...
  Bak canım nasıl pide çekti şimdi, öyleside yokki burda:))
  Sağlıkla kal Mustafa'cım eşine benden sevgiler selamlar,
   
  Tatlı canavarlarıda öpüyorum...
  22/08/2013
 • Rüya Altın Koç
  Mustafa bey
   
  Öncelikle tebrik ederim çalışmanızı, ilk fırsatta sipariş vermeyi düşünüyordum. Kitabı gönderme inceliğiniz için teşekkür ederim.
   
  Düğün resimlerine devam ediyormusunuz, sanırım güzel sanatlar fakültesinde ders veriyordunuz... Bu arada oğlunuz ile resimlerinizi görüyorum Allah bağışlasın çok tatlı, Nisan da genç kız oldu sanırım...
   
  Eşiniz ve oğlunuz ile birgün beklerim.
  Sevgiler,
   
 • M.Kudret Kılıç
  Bir gün gecikmeylede olsa dünya fotoğrafçılık gününüzü kutlamak istedim.
  Hiç tanışmamış olsakta sizden öğrendiğim çok şeyler oldu nice senelere... Davetinizle ziyaretinize gelmek sizinle tanışmak benim için çok önemli muhakkak musait bir zamanınızda geleceğim çok teşekkürler.
   
  20/08/2013
   
 • Hüseyin Özdemir
  Sayın Mustafa Turgut Bey,
   
  Aslına bakarsaniz sizinle ilgili çok fazla bilgiye sahip değildim. Ben amatör bir fotoğraf meraklisi olarak, fotoğraf sanatıyla uğraşmakta, elimden geldiğince kendimi geliştirmeye calışmakta ve bu amaçla, bazı internet organları, bazi yazılı yayınlar, fotoğraf kitapları okumakta ve bu yayınları araştirmaktayım. Aslen Sakarya`lı değilim ancak Sakarya`da ikamet etmem sebebiyle henüz, fotograf eğitimi alamadım. Belediyenin eğitimine katıldim, ancak çok yüzeysel olduğu için pek birşey öğrenemedim.
   
  Daha önce amator olarak, maddi imkanları elvermediği için dış-mekan çekimi yaptırmayı düşünmüyün bir arkadaşımın, amatörce dış mekan çekimlerini yapmıştım. Sonuç tabii ki mükemmel değildi ama yine de arkadaşım ve eşi mutlu olmuş ve bana minnetter kalmışlardı. Aslına bakarsanız düğün fotografçılığı konusunda pekte bilgim yoktu.
   
  Ancak bu hafta salı günü (2013.8.13) internette gezinirken kitabınızı gördüm ve internetten biraz inceledikten sonra satın almaya karar verip sipariş verdim. Kitabiniz elime dün (2013.8.15) itibariyle ulaştı ve akşam okumaya ve okudukca birşeyler öğrenmeye ve bilgi sahibi olmaya başladım.
   
  Niyetim düğün fotoğrafçılığına soyunmak degil tabii ki, ama kitabınızın içerik olarak günlük hayatta da kullanılabilecek, faydalı bilgiler içeren bir kitap olduğu kanaatine vardım. Bugün sitenizi incelerken size bir teşekkür yazısı yazmak istedim. Sahip olduğunuz bilgileri, okuyanı sıkmadan, bunaltmadan, yalın ve anlaşılır bir dille aktardığınız için..
   
  Yılların size vermiş olduğu birikimi sadece kendinize saklamayıp insanlara aktarma kararı verdiğiniz için..
  Sayenizde yeni birşeyler imkani bulduğum için size çok teşekkür ederim.
  Herseyin gönlünüzce olması dileğiyle.
   
  Işığınız bol olsun.
  16/08/2013
 • Rıza Aydan Turak
  Değerli dostum..
   
   
  Kitabın bugün elime geçti..
  Öncelikle ince düşencenden dolayı teşekkürler..
  Gerçekten kitabın nefis olmuş..
  Tam bir kaynak kitap..
  Zaman zaman öğrenciler soruyorlardı düğün fotoğrafçılığı ile yerli bir kitap var mı diye.. Malum ingilizceleri bol ama türkcesi yoktu.. Bu çabanla büyük bir boşluk doldurulmuş oldu..
   
  En iyi dileklerimle tebrikler ve daha nicelerine diyorum..
   
  Sevgilerimle..
  27/07/2013
 • Çağlar ÇALI
  Merhaba Mustafa bey,
   
  Yorum olarak yazmıştım ama kitabınıza dair herhangi bir olumsuz izlenim vermemek adına kişisel fikirlerimi mesaj yolu ile sizinle paylaşmak istedim. Bahsettiğiniz kitabı Bursa D&R dan 35 TL ye satın aldım, inceledim.
  Verilen örneklere ve fotoğraflara detaylı baktım.
  Anlatımınız oldukça güzel fakat verdiğiniz örnekleri yetersiz ve amatör buldum. Pek çok fotoğorafın exif değerlerini göz önünde bulundurup incelediğimde makina sanki AUTO mod'a alınıp çekilmiş gibi izlenim vermiş.
  Misal 24-70 2.8 objektif kullanmışsınız düşün bir ışık var ama diyaframı 6.3 e alıp enstanteneyi 1/30 lara almışsınız gibi gibi pek çok örnek mevcut.
  Nitekim çekilen ve örnek olarak gösterilen fotoğraflar da öyle.
  Kitabı ilk gördüğümde sonunda bir TÜRK' fotoğrafçı büyüğümüzün böyle bir kitap yazması beni çok sevindirmişti.
  Ta ki kitabı alıp okuyana kadar dı bu heyecanım.
  27/08/2013
 • Szilvia Miskolczi
  Yesss i received..
  I like them very much..
  Especially your favourites:)
  Hope to see u and work with u again..
  I'm in Istanbul again!!!
   
  Kiss
   
   
 • Esra Gul jauch
  Harika fotoğraflar.
   
  Ben esimle Peru’da tanistim ve ikimizin de guzel Peru fotograflarimiz oldugunu dusunuyordum… Ters ışık fotoğraflarınıza ve de özellikle bulutların yarattığı dramatik efekte bayıldım. Gerçek bir sanatçısınız, tebrik ederim.
   
  26/06/2009
 • Emre Uçar
  Merhaba Mustafa Bey
   
  Çalışmalarınızı çok beğeniyorum. Bu ay aldıgım bir dergide sizden bahsetmiş. Çok başarılısınız, ben üniversite öğretim görevlisi olarak çalışan amatör bir fotograf severim. Aslında ailem de profesyonel fotografçı çok olmasına rağmen nedense ben eskilerde ilgi duymamışım. Henüz oldukça yeniyim bu hobimde:) .................Sizle bir hemşeri olarak çok gurur duyuyorum. Çalışmalarınızda ve işlerinizde başarılar diler, tüm içtenliğim ile saygı ve sevgilerimi sunarım.
   
  30/05/2008
 • Mehmet Kuloğlu
  Abicim, resimler, albüm, prodüksiyon çok çok güzel olmuş. Ellerinize, emeğinize sağlık. Sizlere güveniyordum ama bizimkiler (şirkettekiler) mırın kırın ederler mi diye de şüphelemiyor değildim... "Bunu biz de çekerdik" diye ukalaca yaklaşımdan korkuyordum.
   
  Ama, bırak bizimkileri, şirkette herkesin dibi düştü. Müşterilerin bile keza... Şantiyelerde yazar "elektrikçinin işini elektirikçiye bırak" diye. Artık bizimkiler "fotoğrafçının işini fotoğrafçıya, tasarımcının işini tasarımcıya bırak" diyorlar.
   
  Sanırım bu işlerin arkası da gelecek. Gelişmeler onu gösteriyor. Ama soğutmamak lazım olayı.
  TEBRİKLER.
   
  Bu vesile ile de "İyi Yıllar" dilerim.
  Selamlar.
   
  29/12/2007
 • Esra Gül – Fabrizio Jauch
  Merhaba Mustafa Bey,
   
  Bize neredeyse 4 yıl sonra düğün hediyesi yaptınız, çok teşekkür ederiz. Biliyorsunuz çekimden çok memnun kalmış, sizin çektiğiniz fotoğraflarla 3-4 albüm yapmıştık Şimdi hediye ettiğiniz ve de hakikaten çok güzel basılmış olan fotoğraflarımızı kızımızın odasına asacağız.
   
  Şans eseri geçen hafta İstanbul'daydım, arkadaşım Zeynep Uluer bu posteri getirdi, ben de buraya İsviçre'ye getirdim, eşim çok şaşırdı, sevindi.. Güzel çalışmalarınızın devamını dilerim, hakikaten bu işin hakkini veriyorsunuz, harika fotoğraflar, harika baskı..
   
  Çok sevgiler,
   
 • Zeynep ve Haluk
  Sevgili Mustafa Bey,
   
  Sizi ilk duyduğum günü hatırlıyorum ve sitenize girip herkesin evlilik resimlerine hayran kaldığımı hatırlıyorum. Şimdi kendi düğünümün unutulmaz hatıralarını bize yarattığınız için teşekkür etmek istiyorum! Gerçekten bizim gözümüzdeki parıltıyı yakaladınız, eminim bu özel yeteneğiniz ile Türkiye'de sayısız parıltılar yaratmaya devam edeceksiniz! Ellerinize çok çok sağlık, sizi hiç unutmayacağız ve yakında başka fotoğraf fırsatları yakalayabilmek dileğimizle...
   
  Sevgiler,
   
   
   
 • Ümit Kuru
  Sevgili Mustafa'cığım,
   
  Eline ve diline sağlık. Bende gelir gelmez Gezekalın diye bir blog yaptım. Sonrasını getirmedim daha doğrusu hazır blog kullanmak istediğimi yaptırmadı. Sonrasında web sayfası yapsın diye profesyonel bir arkadaşa müracaat ettim. Oda tembellik etti, gerçekleşmedi. Bir başka bahara kaldık. Bir eleştirim var; hani senin o her biri sanat şahaseri fotoğrafların ? Bol foto ile zenginleştir bence.
   
  Hafta sonu mohitolara hazır ol.
  İlham'a selamlar.
   
  23/08/2007
 • Oya Güner
  Sayın Mustafa Turgut,
   
  Fotoğrafçılığa ters yönden photoshoptan başlamış biri olarak stüdyo fotoğrafçılığındansa doğada gelin-damat fotoğrafı çekmeyi çok seviyorum. Fotoğrafçılığı eşimle tanışma sonrası başladım ve şimdi aynı işi yapmaktayız. Kendimi geliştirme arzum olmasına rağmen tam olarak nereden başlamam gerektiğini maalesef bilemiyorum. Fotoğraflarınız için sizi takdir ediyorum çünkü bana göre fotoğrafçılık önce ışık bilgisi ve fark yaratmak. Bizde eşimle 4 yıldır yakın arkadaşlarımızın düğün fotoğraflarını dogada çekimlerimizi yapıyoruz. Eğer sakıncası yok ise kullanmış olduğunuz fotoğraf makinanızın modelini ve objektif bilgilerini merak ettim. Sizin gibi fotoğrafı gelir kaygısı dışında sevdiği için yapan kişiler olduğuna çok sevindim. Sektörünüzde yeni biri olarak sizinle tanışmak da isterim.
   
  Yolunuz İzmit'e düşerse sizi beklerim.
   
  19/11/2006
 • Ethem Kurtoğlu
  Ben Üsküdarlı, hatta Salacak'lıyım, oradan çoçukluğunda denize girip, sahilinde güneşlenen biriyim. Eşime kız kulesinin ihtişamını hem anlatır hemde fotoğraflarını gösterirdim. Artık sadece sizin anlattıklarınızla müthiş bir keyif oluyor. En güzel doğal, farkedilebilendir. Genlerinize işlemiş yeteneğinizin sizide keyiflendirdiği ışıklarınızı paylaşabilmek umuduyla, sizi alkışlıyorum.
   
  İzmirden sevgilerimizle..
   
  11/11/2006
 • Hilde
  Hello,
  thanks a lot for the nice pictures!
  Maybe see you again in Bruges one time, kind regards,
   
  09/11/2006
 • Kasia
  Dear Mustafa,
   
  Thank you, thank you so much for the photos, some of them are really great!!!
  Thanks that you didn't forget about me. I am in Poland, home sweet home.
   
  Best wishes from my country!!!
   
  09/10/2006
   
 • Herman Özgan
  Sayın Mustapha bey,
   
  Yine çok teşekkürler bu güzel resimler için, sizinle çalışmak çok rahattı ve bizi çok memnun etti. Fotoğraflara baktık ve hangisini alacağımızı şaşırıyoruz. Bugün ise yeni başladık ver herkes resimlerimizi görmek istiyor, bize bir yada iki resim e-maile gönderebilir misiniz?
   
  22/09/2006
 • Doruk Kırmaz
  Siz gerçekten harikasınız.. Harika değil süpersiniz.
   
  Ben bu çekimlere baktikça gerçekten çok kötü oluyorum. Nedeni ise böyle fotoğrafları işlemiyor olmam.. Demek istediğim çalıştığım şirkette bu tür fotoğraflar çekilmiyor. Fotoğraflarınıza baktıkça hayran kaldım demek istedim.. ;)
   
  21/09/2006
 • Meltem Ayten
  Merhaba Mustafa Bey,
   
  24 Haziranda Dolmabahçe'de çekilen resimlerimizin provasına baktık ve nihayet pozlara karar verebildik ;)) Hepsi çok güzel ve seçmek bizim için çok çok zor oldu. Bu güzel ve cok özel günü en güzel şekilde fotoğraflandırmışsınız, gerçekten çok basarılı, provalara bakan herkes hayran kaldı.
   
  Çok çok teşekkür ederiz.
   
  31/08/2006
 • Jana
  Hi Mustafa,
   
  Thank u a lot for pictures from stone farm!
  They will help me a lot for my German market.
  Thank u!
   
  31/08/2006
 • Mustafa Kemal Zulkadiroğlu
  Sitenizi gezerken fotoğrafçılık mesleğinin bittiğini degil; aksine değişim istiyen bir meslek oldugunuu tekrar gördüm.
   
   
  31/08/2006
 • Dr. Ahmet Yılmaz
  Az önce eski dekanımızın kızının (Deniz Kutlu) tarafınızdan çekilmiş evlilik fotoğraflarına baktım uzun uzun. Sonra internet sayfanızı ziyaret ettim. Tebriklerimi, takdirlerimi kabul buyurun.
   
  Fotoğrafçı bir babanın, fotoğraftan kopamayan ancak şimdilik başka bir mesleği olan büyük oğlu..
   
  31/07/2006
 • Bydijital
  Ya abi,
   
  Bu fotolar ne ki, ben sana daha kralını yapayım demeyi çok isterdim ama :(
  Olmuyo iste wallahi...
  Bu fotolar kıskanılmayacak gibi değil.
   
  Tebrikler
   
  03/06/2006
 • Ufuk Güler
  Merhaba Mustafa bey
   
  Uzun zamandır sizi ve yaptığınız işleri takip ediyorum edebildiğimce..
   
  16/06/2006
 • Banu Kalender
  Ben önce bir hayal kurdum sonra inandım tek başıma ve kimse yoktu yanımda.. Kapınızı çaldim sessizce ürkerek, yüreğimi koydum anlattım gördürüm rüyaya ve hayalimi... Sonra tüm etrafımı sardı sizin yüreğiniz, saygınız,insanlığınız..
  Uzunca bir konuşmanın ardından çıkarken kapınızdan gözlerim dolmuştu bana bile çaktırmadan.. Dünyam değişmişti, sessizce ürkerek ve yalnız geldiğim kapınızdan tek başıma olmadığımı bilerek ayrılırken.. Karmakarışık ve olumsuzlukların içinde çırpındığım bir anda bana sonsuz dostluk elini uzattınız, şahsiyetiniz gönlümde taht kurdu önce.. Ve ardından da sanatınızla başımı döndürdünüz...
  Yüreğinize,ellerinize sağlık.
  Kelimeler anlamsız kaldı sinirsiz dostluğunuz karşısında...
   
  MUHTEŞEMSİNİZ!
   
  16/06/2006
 • Dursun Küçük
  Bugün itibariyle albümünüz ve 2006 yılı pozlarınızdan oluşan takviminiz elime ulaştı. İzleyenlerinize ve/veya dinleyenlerinize verdiğiniz önem ayrı bir mutlu olmama sebebiyet verdi. Albümünüz ve takvim oldukça basarili (bunu dile getirmeme gerek olmadığını bilsem de). Takvimin her sayfasında ayrı bir star ile karsilasiyosunuz adeta. Her starın pozu, taşıdığı kıyafet çok tanıdık geliyor sanki. Ama bakıyorsunuz ki hep ayni Banu farklı olarak ayrı bir güzelliğini işlemiş destansı şekilde takvim yaprağına ve sıcacık bir ürün çıkmış ortaya. Bu haliyle de oldukça özgün buldum.Tabi sayın Mustafa Turgut'un hakkini da teslim etmek lazım.Basarının ve mutluluğun hep yanınızda olması temennisi ile esen kalın..
   
  Sevgi ve saygımla
   
  30/05/2006
 • Veysel Aydın
  Tek kelimeyle çalışmalarınız muhteşem, özellikle düğün çalışmalarınız...
   
  Mustafa bey aslında sizin hayatınızda benimkine benziyor, tek eksi olan üniversite herhalde... Benim dedemin babası fotoğrafçıymış, halen İzmir'de faaliyet gösteren bir fotoğraf stüdyomuz var. Benimde ilkokul yıllarım karanlık odada geçti. Umarım ileride bir gün sizinle tanışmak isterim. başarılarınızın devamını dilerim.
   
  26/03/2006
 • Alim Aydın
  Mükemmel çalışmalarınızdan dolayı sizi kutlarım.
  Sayfanıza defalarca girip zevkle, hayranlıkla baktım.
  Son derece keyif aldım. Aynı keyfi siz çekerken aldığınız için bana da öyle yansıdı.
  Daha iyiye daha güzele dileklerimle...
   
  21/03/2006  
 • Nazlı Güney
  Ne kadar sevmiyorum aynı fotoğrafları..
  Ne kadar beğendim tarzınızı; merak ediyorum kaça çıkar bir düğünün hesabı...
   
  08/02/2006
 • Şenol Bilgin
  Öncelikle çalışmalarınıza hayran kaldım, bunu belirtmek istedim. Ben stüdyo çekimcisiyim ama ışıklarınız poziyerliğiniz olağanüstü, umarım yerinize birini yetiştiriyorsunuz... Sizler büyük ustasınız iyini varsınız bilmediğimiz ve tahmin edemediğimiz şeyler öğreniyoruz sizin sayenizde.
  Çalışmak isterdim sizinle... Neyse size hayatınızda başarılar ve bol kazançlar dilerim.
  Bu arada bayramınız kutlu olsun.saygılarımla,
   
  05/11/2005
 • Cevat Koç
  Slm...
   
  Sitenizi ziyaret ettim çok beğendim, gerçekten çok profesyonel, her şey en ince detaya kadar hazırlanmış...Tek kelime ile mükemmel. ---------------- zaten sitenizi gezerek oldukça bilgi sahibi oldum, pozlarınıza baktım Gerçekten çok doğal. açıkçası sizin gibi biriyle çalışmak isterdim doğrusu... Neyse eğer biraz olsun bilgi paylaşımında bulunursanız çok mutlu olurum, bir öğretmenin veya bir ustanın çırağına öğretmek istediği gibi...
  Sevgi ve saygılarımı sunarım.
   
  07/07/2005
   
 • Yasemin
  Söylenecek söz bulamıyorum...
  fotoğrafı ve sizi çok seviyorum...
   
  07/07/2005
 • Koray
  Profesyonelce.
   
  Doğru ani yakalamak zor. Onun için ya hizli bir kamera ya da iyi bir göz lazım. Kullandığınız kameranın modelini merak ettim. :) Etkileyici resimler, bir solukta hepsine baktım ve alınacak derslerimi aldığımı düşünüyorum. Müdahalesiz doğallık ve sabır çıkarttığım sonuçların ilk ikisi. Bende amatörce fotoğrafla ilgileniyorum. Dediğiniz gibi heyecan verici uğraş.
  Tebrikler
   
  10/06/2005
 • Özgür Atasoy
  Sitenizin her kösesini gezdim ve işinizin ne derece kaliteli ve sizinle bir bütünlük içinde olduğunu gördüm ne güzel. Umarım bir gün sizinle çalışmak kısmet olur. Ben Nese Erberk model ajansına bağlı olarak mankenlik yapıyorum. İnternet sayfasından resimlerime bakabilirsin. Çok kötüler ama idare edin...
  Görüşme dileğiyle.
   
  İyi çalışmalar
   
  03/06/2005
 • Kaan Tuna
  Abi resimler deli :))
   
  Yani süper çekmişsin.. Ben ünv. öğrencisiyim bu yıl bitio inşallah.. Hani ünv. den sonrada evlenmeyi düşünüyoruz hayırlısıyla.. Bu isin maliyeti nedir? Bide öğrenci indirimi var mi hehehehehe... Şaka bir yana abi bu isin maliyeti nedir? Acele cevap isterim yok ya beklerimdi sanırım ?!?!?
   
  Kaan Tuna
   
  24/05/2005
 • Hasan Erdemir
  Ey güzel İstanbul..
   
  Merzifonlu bir fotoğraf sanatçısının (kendi deyimiyle önce ışığı arayan bakışıyla) gözünden İstanbul.. Göz zevkinizi okşayacağından emin olabilirsiniz.
  Not: Ataları (Merzifonlu kara Mustafa Pasa, Viyana'yı kuşattı alamadı ama, Mustafa kardeş interaktif ortamda dünyayı sarsıyor gibi bence...)
   
  Saygılarımla. 
   
  19/02/2005
 • Barış Varol
  Sevgili Usta,
   
  Web siteniz çok güzel olmuş. Büyük keyif aldım. fotoğrafın ve fotoğrafçının ne kadar saygın bir yerde olduğunu gördüm. Bunu gösterdiğiniz için acizane bir meslektaşınız olarak gurur duydum. Çünkü bende ayni değerlere sahip olmayı ve bunu anlatmaya çalışıyorum.
  Sevgili Usta, teşekkürler...
  Işığınız güzel olsun...
   
  Barış Varol
   
  22/03/2005
 • Turan Çelebi
  Ben Denizli'den Turan,
   
  3 yıl yari amatör yarı profesyonel fotoğrafçılıkla uğraştım. Ben sizin fotoğraflarınıza aşığım burada kısıtlı imkanlarda dış çekim yaptım. Sizinkilerle kıyaslanmasa da beğenildi. Işık tuttuğunuz için teşekkürler.
   
  Turan Çelebi
   
  12/03/2005
 • Banu
  Mustafacım,
   
  Öyle güzel fotoğraflar çektiğin için nazar değdi galiba...
  İşin şakası, fotoğrafların buradaki (İsviçre) insanlardan da çok beğeni topluyor.. Aslında, bana burası pek yaramadı sanırım. Bir de burası altın kafes gibi. Ben ise, İstanbul'un pisini, kokusunu, güzelini, iyisini, kötüsünü arıyorum. Ve en önemlisi insanlarını... İnan güzel resimlerin bana burada çok moral oluyor.. Defalarca o en çok sevdiğim insanların fotoğraflarına bakıp bakıp mutlu oluyorum... Geçen gün burada gördüğüm bir çocuğu seker kızına benzetip, kulaklarınızı çınlatmıştım.
  Umarım iyisinizdir..
   
  Sevgilerimle,
   
   
 • Asli – Tolga Iksır
  Sevgili Mustafa Bey,
   
  Geçen sene 7 Temmuz'da Çırağan Sarayında çektiğiniz fotoğrafları hatırladınız mi ?Hani Citibank'tan Aslı ve Tolga'yı..
  İşte onlar artık Almanya'da yaşıyorlar nasılsınız? Nikah fotoğraflarımız için sizi seçmekle ne kadar iyi ettiğimizi her gün daha iyi anlıyoruz. Evimize her gelen, fotoğrafları her gören bayiliyor. Hatta bir dostumuz İnternette gördükten sonra arayıp sizi tebrik etmiş, Ankara'dan Gül Hanim..
  Dünyanın her kösesindeki dostlarımız fotoğrafları İnternet'ten görmeye devam ediyor. Evlenecek tanıdık tanımadık hepsine de sizi kesinlikle tavsiye ediyoruz. Size bir kez daha teşekkür ederiz.
  Bu arada evleneceklere de küçük bir tavsiye.. Düğün gününüzden geriye kalan en önemli şeyler fotoğraflar. Bu yüzden isi bir bilene bırakın ve kendinizi Mustafa Bey'in tecrübeli ellerine gönül rahatlığıyla teslim edin.
   
  İyi eğlenceler..
   
   
 • Güler Ulus
  Sayın Mustafa Bey,
   
  İnanın tüm kalbimle sizi çok ama çok tebrik ediyorum. Muhteşem fotoğraflar çekmişsiniz. Keşke ben evlenmeden önce bu siteyi bulsaydım. Düğün resimlerimi sizin dış mekanlarda çekmenizi o kadar çok isterdim ki anlatamam.. Hep yurt dışında görmüştüm ama burada bulamamıştım. Şu an çok üzüldüm belki başka bir özel zamana.
   
  Tekrar tebrikler..
   
  11/06/2002
   
 • Güler Ertan
  Mustafa Bey,
   
  İstanbul da olmamam nedeniyle gösterinize katılamayacağım için üzgünüm. 
  öndermiş olduğunuz kitap için teşekkür eder,başarılarınızı kutlar devamını dilerim.
   
  Sevgilerimle.                                                                                    
  28/08/2013
mesajlarmustafa turgut