Telif Hakları Sinema Genel Müdürlüğü

5846 FSEK macerası..

5846 sayılı FSEK yasası değişikliği kapsamında meslek birliklerinin statülerinin de değiştirilmesi öngörülmüş..

Benim birebir bilgim yok :=) Ancak meseleyi yakınen takip ettiğim içindir ki; yasanın birileri tarafından zaman zaman mıncıklandığını ve her mıncıklayanın keseri kendine yonttuğunu da görebiliyorum :=)

Bundan bir önceki yazımın başlığı; “meslek birlikleri kapatılıyor | Av. Burhan Gün” idi. Yazı bir avukatın bu konudaki görüşlerini içeren bir incelemesinden oluşuyor, benim kişisel bir katkım yok. Her zamanki gibi bu yazıyı da meslektaşlarıma post ettim. Haberleşme listesinde bulunan Avukat Sedef Erken Hanım, hemen bir e-posta ile cevap yazdı. Gelen cevap aşağıda.

Çok eski bir bilgi, bundan sonra taslak değişti, çalıştaylara bizzat katıldık, tek birlik vb., gibi şeyler kalktı.. Ki bana sorulursa keşke olabilseydi, önemli olan kaç tane olduğu da değil de.. Taslak şu an ne durumda bilinmiyor, muhtemelen Ertuğrul Günay ayrıldığı an itibariyle bizim bıraktığımız noktada kalmıştır.

Bunun üzerine gogıl amcayı biraz daha mıncıkladım. Konuyla ilgili www.telifhaklari.gov.tr referanslı bir sürü döküman mevcut ama, ne yazık ki site çalışmadığı için belgelere ulaşılamıyor :=)

Ben de bulduklarımın linklerini aşağıya ekliyorum..

 

5846 FSEK macerası..mustafa turgut
00