Hırsızlara karşı kendimi kontrol edemiyorum.. Hem eğleniyorum, hem de kızıyorum..

Aşağıda bahsi yapacağım konunu baş aktörü, bir internet şirketi daybuyday.com.

Bir bayram öncesi müşterilerine bayram seyahati önerisi olarak, Peru’yu seçmiş. Sonra da “arak” ederek önerisini ve meze olan fotoğrafımı yayımlamış. Ne büyük iltifat ya-rabbim..
Dostum ve meslektaşım Arman İspiroğlu’nun uyarısı üzerine farkında oldum.. Mobil olduğum için de ekran kayıtlarını da alamadım.. Hemen, sayfaya girdim ve saygıdeğer sayfa yöneticilerine mesaj attım. Tahmin edileceği üzere fotoğraf hemen yayından kalktı. Fekat ne hikmetse bana bir cevap yazılmadı. Israrlı bir şekilde takip etmem üzerine yukarıda görebileceğiniz cevabı “feysbuk” üzerinden lütfen yazdılar.. Telefonla özür veya bir e-posta yazma zahmetine girmek felan da yok. 

“Nasıl olsa fotoğraf orta malı, fotoğrafçı da dış kapının dış mandalı..”

Bu ve buna benzer konuların tarafları olan, fotoğrafçılar, zenaatkarlar, sanatçılar, şirketler, avukatlar, hukukçular, gugukçular, idareciler. Ve de idareci yavşaklığı yapan ekşimiş sarımsaklı hıyarlar; hepinize söylüyorum..

“Sehven, yanılşlıkla kullanılan, yani “sehven çalınan” bu fotoğrafın siteden veya yayından kaldırılması; hukuken doğmuş hakları ve doğacak yasal yaptırımlarını ortadan kaldırmıyor..”

Gelelim bu makalenin konusu “süslü” şirkete. Ba ba ba.. Alttaki şirketlere genel bir bakış atalım.. Sehven yanlışlığı yapan feysbuk sayfasının sahipleri; ding dong.
Türkiye’nin iki güzide şirketi. Biri DOĞAN ONLINE, ekürisi de VAKKO.
Breh breh breh..
Aşağıda feysbuk sayfasında kendileri için yazdıkları tanıtımları var.. Kendi sayfalarından kopyaladım, ayrıca ekran fotosu da var..
———————–
www.daybuyday.com

Misyon

Müşteri ihtiyaçları ve müşteri memnuniyeti konularında yenilikler getirerek, sektör standartlarını belirlemek. Türkiye’de “Özel Alışveriş Kulübü” konseptinin lider markası olmak

Şirkete Genel Bakış
Her gün yeni bir teklife “evet” diyorsanız, Daybuyday.com resmi Facebook sayfasına hoş geldiniz! Daybuyday.com, Doğan Online ve Cem Hakko iştiraki olup, üyelerine seçkin markaları avantajlı fiyatlarla sunmaktadır. Her türlü soru, şikayet ve geri bildirimleriniz için; menüde yer alan MÜŞTERİ HİZMETLERİ uygulamasını kullanabilirsiniz.

DOĞAN ONLINE

Doğan Online (DOL) Türkiye’nin öncü internet şirketidir. 1999 yılında kurulan DOL, internetteki tüm önemli iş modellerini kapsayan özgün çözümleri, Türk internet piyasasına en başından bu yana sunmaktadır. DOL çatısı altında her biri kendi segmentinin liderleri arasında yer alan Portallar, Sosyal Network siteleri, E-ticaret siteleri ve Türkiye’nin en büyük Online Reklam Network’ü yer almaktadır.

VAKKO

Vakko’nun tarihi bir bakıma cumhuriyet sonrasındaki Türkiye’nin modernleşmesinin, batılı yaşam anlayışındaki estetik dönüşümlerin, şıklığın, lüksün, özetle modanın tarihidir. Temelleri 1934 yılında atılan Vakko, 1962 yılında Türkiye’nin o zamana kadar açılmış en büyük mağazasını Beyoğlu’nda açtı. Bugün ise onlarca mağaza ve markasıyla Türkiye’nin en saygın giyim mağazalarından biri olarak bilinmektedir.

———————–
Kalem, kelam ve selamla,

Hırsızlara karşı kendimi kontrol edemiyorum.. Hem eğleniyorum, hem de kızıyorum..mustafa turgut
01