Düğün Belgeseli ve Hikaye Çekimi

Düğün belgeseli ve düğün hikayesi konusunda Türkiye’nin en deneyimli ekibiyiz. Doğallık ve minimalizm önceliğimizdir ve belgesel tarzda çalışırız.

Bize göre her düğün kendine has kollektif bir duygu taşır. Başarılı görüntü o an yaşanılan duygu ve hissiyatı taşımalı; düğün görüntülerinin tamamı da düğünün kollektif duygusunu aktarabilmelidir. O nedenle, zorlama kompozisyonlardan kaçınırız. Çiftlerimizin kendilerinden uzaklaşmalarını, biz istediğimiz için poz vermelerini ve rol yapmalarını istemeyiz.

Sabah hazırlıkların başlamasıyla birlikte çalışmaya başlarız. Ekibimizden bir düğün fotoğrafçısı gelini, diğer düğün fotoğrafçısı ise damadı takip eder. Hazırlıklar esnasında çevrede olan bitenlerle ilgili ise sürekli tetikte olur, oluşan anlık sürprizleri de görüntüleriz. Hazırlıkların bitiminde, önceden planlayacağımız çalışma akışına göre çiftlerimizin portrelerini çekeriz.

Çekimlerde, gün akışı içerisinde çiftlerimizi sıkmadan ve konsantrasyonlarını dağıtmadan; onların ilgi ve heyecanlarına kendimiz yoğunlaşarak, olarak onlarla zaman geçiririz. Bu şekilde küçük dokunuşlarla, çok daha rahat ve kendileri gibi görüntülerini kaydederiz. Teknik detaylarımız ve ışık kullanabilmek adına çiftlerimizi yormaktan kaçınırız. Fotoğrafların doğal olmaları bizim temel mottomuzdur.

Çalışma ücretlerimizi sayfanın en altında bulunan tabloda inceleyebilirsiniz. Servislerimizin tümü ihtiyaçlarınıza göre kişiselleştirilebilir. Onayınızın olmadığı bir sürpriz ödeme karşınıza çıkmaz, ekstra hizmet gerektiren tüm durumlarda mutlaka onayınızı isteriz. Profesyonel bir servis almak istiyorsanız detayları, bütçenizi ve isteklerinizi anlatmak için arayabilir veya e-posta gönderebilirsiniz..

 

Düğün günü nasıl çalışırız..

Düğün Hikayesi | Mustafa TurgutDüğün gününün ne kadar kısmına dahil olacağımıza çiftlerimiz karar verirler. Fotoğrafçılık ve videografi hizmetimiz, tercihinize göre; kısa gün veya tüm günu kapsayacak şekilde yapılabilir. Kısa belgesel çalışma genellikle hazırlıklarla birlikte 4-5 saatlik bir süreyi kapsar. Tüm günlük çalışmamız ise nikah sonunda veya düğün gecesinin sonuna kadar sürebilir.

Biz hazırlıklarla başlayıp, gelin çıkarma aşamalarında bulunarak çiftlerin tercihine göre nikah sonuna kadar veya düğün sonuna kadar sürece dahil olmayı tercih ederiz. Düğün gününü, hazırlıklar, evden çıkış, çiftin portreleri, aile portreleri, düğün ve mekan detaylarını, nikah anlarını, ilk dansı ve sonrasındaki cereyan edenleri olduğu gibi prensibini koruyarak görüntüleyerek fotoğraf ve film kayıtlarını yaparız. Çünkü günün bütün olarak ancak böyle ifade edilebileceğini düşünürüz.

Düğünün büyüklüğüne ve çiftlerin taleplerine göre 3-9 kişilik bir ekiple çalışırım. Düğün mekanında ise ihtiyaca göre ekibimiz kalabalıklaşabilir. Ekibimdeki tüm çalışanlar; özellikle düğün fotoğrafçılığı konusunda tarafımdan eğitilmiş ve yetiştirilmiş fotoğrafçılardır.

düğün fotoğrafçısı | Mustafa Turgut

Düğün belgeseli ve hikaye çekimlerinde yaklaşımımız doğallık ve minimalizm üzerine kurulmuştur, belgesel tarzda çalışırız.

Ben ve ekibim; düğün günlerinde fotoğrafçılık ve videografi yaklaşımını birbirinden bağımsız düşünmeyiz. Düğün fotoğrafçılığı ve düğün filminin aynı tarz ve yaklaşımla yapılması gerektiğine ve fotoğraf ve videonun aynı tınıları taşıması gerektiğine inanırız. Artık düğün filmleri, fotoğraf gibi düğünlerin vazgeçilmezi haline geldiği için, film ve fotoğrafçılık hizmetini birlikte ele alırız.

Nasıl çalışıyoruz? Belgesel düğün fotoğrafçısı veya halk ağzıyla düğün hikayesi tarzıyla çalışırız. Düğün gününüzün ne kadar kısmına dahil olacağımıza çiftlerimiz karar verirler. Fotoğrafçılık ve videografi hizmetimiz, tercihinize göre; kısa gün veya tüm günu kapsayacak şekilde yapılabilir. Kısa belgesel çalışma genellikle hazırlıklarla birlikte 4-5 saatlik bir süreyi kapsar. Tüm günlük çalışmamız ise nikah sonunda veya düğün gecesinin sonuna kadar sürebilir.

Biz tercihen hazırlıklarla başlayıp, gelin çıkarma aşamalarında bulunarak çiftlerin tercihine göre nikah sonuna kadar veya düğün sonuna kadar sürece dahil olmayı tercih ederiz. Düğün gününü, hazırlıklar, evden çıkış, çiftin portreleri, aile portreleri, düğün ve mekan detaylarını, nikah anlarını, ilk dansı ve sonrasındaki cereyan edenleri “olduğu gibi” prensibini koruyarak görüntüleyerek fotoğraf ve film kayıtlarını yaparız. Çünkü günün bütün olarak ancak böyle ifade edilebileceğini düşünürüz.

Çiftlerimizi mutlaka iki fotoğrafçı ve bir videograf ile izleriz. Düğünün büyüklüğüne ve çiftlerin taleplerine göre 3-9 kişilik bir ekiple çalışırım. Düğün mekanında ise ihtiyaca göre ekibimiz kalabalıklaşabilir. Ekibimdeki tüm çalışanlar; özellikle düğün fotoğrafçılığı konusunda tarafımdan eğitilmiş ve yetiştirilmiş kişilerdir.

Planlama ve İş yaklaşımımız; Şimdiye kadar yüzlerce çifti mutlu eden çalışmalarımızın başarısı düğün günü çekim planlamasının iyi yapılmasından gelmektedir. O nedenle düğün günü planlaması için çiftlerimizin düğün gününden en az bir kaç hafta önce bize zaman ayırmasını ve çekim planlamasını birlikte yapmayı arzu ederiz. Ayrıca çalışma bütçemiz de bu planlamaya göre nihai şeklini alır.

Her çiftin ve düğünün özel olduğu düşüncesinden yola çıkarak; konsantrasyonumuzu bölmemek için aynı güne ikinci bir çekim almıyoruz. Düğünlerde vereceğimiz servisin kalitesini düşürmemek için de, sezon içinde 35-40 düğünden fazlasını almamaya çalışıyoruz.

Düğün Albümü | Mustafa TurgutDüğün Albümü ve fotoğraf seçimi konusunda daima titizleniriz. Albümde kullanılacak fotoğrafların seçimlerini çiftlerimiz yapsalar da sıralama ve final mizanpaja tasarım esnasında düğün gününün atmosferini yansıtacak şekilde kendimiz karar veriyoruz. Albümlerimizin sayfa düzeni ve tasarımını her düğün için benzersiz şekilde tasarlarız. Aileler için isteklerine göre ikinci veya üçüncü albüm de tasarlanabiliyor.

Fotoğraf baskıları ve albümlerimizi uluslararası ISO 9706 ve ISO 11108 standatlarına sahip, doğayı kirletmeyen ve 100 – 300 yıl ömürlü alfa selüloz ve pamuk fineart kağıtlar kullanarak müze ve galeri kalitesinde, giclee baskıyöntemiyle kendi atölyemizde üretiyoruz.

Bünyemizdeki atölyemiz, Alman Hahnemühlesi tarafından kalite kontrolü sağlanan ve sertifikalandırılmış Türkiye’deki az sayıdaki atölyeden birisidir. Ayrıca tamamen doğal materyallerle üretilmiş saf pamuk ve alfa selüloz kağıt kullanan Türkiye’deki tek atölye olmakla övünürüz.

Düğün Albümü | Mustafa TurgutKitap veya katalog halinde tasarlanan albümler dışında, çiftlerimizin taleplerine göre klasik fotoğraf baskıları olarak da teslim edebiliriz. Böyle olduğunda baskıları özel tasarlanmış ve çifte özel kişiselleştirilmiş kutular içerisinde sunumunu yaparız. Baskı boyutlarına çiftlerimizin ihtiyaçlarını dinledikten sonra yönlendirerek çiftlerimizle birlikte karar veririz.

Kısa filminiz için görüntü seçiminde de sizi yormayız. Düğün gününde yaptığımız video kayıtlarını tamamen kendimiz ayıklayarak; günün atmosferini ve ruhunu aktaracak şekilde seyretmesi kolay ve keyifli bir montajını klip tadında bir yoğunlukta teslim ederiz. Bunlarla birlikte çiftlerimiz dilerlerse film kayıtlarının tamamını alabilirler.

Düğün Portresi
Düğün Hikayesi | 4 saat
Çekim Konsepti için Danışmanlık
20 sayfa Özel Albüm
Özel Kutuda 50 adet A5 Baskı
Albümdeki Fotoğrafların Editoryal Rötüşü
Fotoğrafların İnternet Kopyaları
Çekilen Fotoğrafların Teslimi
5.500 TL.
Düğün Portresi
Düğün Hikayesi | 6 saat
Çekim Konsepti için Danışmanlık
30 sayfa Özel Albüm
Özel Kutuda 70 adet A5 Baskılar
Albümdeki Fotoğrafların Editoryal Rötüşü
Fotoğrafların İnternet Kopyaları
Çekilen Fotoğrafların Teslimi
7.500 TL.
Düğün Portresi
Düğün Hikayesi | 8 saat
Çekim Konsepti için Danışmanlık
40 sayfa Özel Albüm
Özel Kutuda 90 adet A5 Baskılar
Albümdeki Fotoğrafların Editoryal Rötüşü
Fotoğrafların İnternet Kopyaları
Çekilen Fotoğrafların Teslimi
9.500 TL.
Düğün Belgeseli ve Hikaye Çekimimustafa turgut