Düğün Portreleri ve Dış Çekim

Düğün portreleriniz ve dış çekimlerinizde yaşadığınız mutluluğu ölümsüzleştirmek için çalışırız..

Biz her düğün ve çiftin “özel” olduğuna inanırız.. İyi fotoğraf, an’larda yaşanan duygu ve özel duygu durumunu anlatabilmeli; düğün görüntülerinin tamamı da düğünün özel duygusunu aktarabilmelidir. Kendine özgü yaratıcılığını oluşturmuş bir düğün fotoğrafçısı ekibi olarak, belgesel düğün fotoğrafçılığının Türkiye’de öncüsüyüz.

Nerede ve nasıl istiyorsanız öyle çekeriz fotoğraflarınızı.. Düğün yerinizde, kokteyl mekanında, evinizde, deniz kenarında, kız kulesini seyrederken veya bir ağacın gölgesinde.. Yada bir fiyordun ortasında.. Siz nasıl hayal ediyorsanız öyle… Size ait nüanslar taşıyan, sıradışı, kusursuz ve o gün yaşadıklarınızı en doğal halinizle görüntüleyerek; duygularınızı, kişiliğinizi anlatan portrelerinize, düğününüzü ve sizi yansıtan anlık fotoğraflara; ikinizin tek tek ve birlikte spontane fotoğraflara sahip olmanızı isteriz. Albümünüzü size özel ve bizzat tasarladığımız için tarzınıza uygun tüm alternatfileri değerlendirmeye çalışırız.

Çalışma ücretlerimizi sayfanın an altındaki tabloda inceleyebilirsiniz. Servislerimizin tümü ihtiyaçlarınıza göre kişiselleştirilebilir. Onayınızın olmadığı bir sürpriz ödeme karşınıza çıkmaz, ekstra hizmet gerektiren tüm durumlarda mutlaka onayınızı isteriz. Profesyonel bir servis almak istiyorsanız detayları, bütçenizi ve isteklerinizi anlatmak için arayabilir veya e-posta gönderebilirsiniz..

Eğlenceli bir çekim olacağından emin olabilirsiniz..

Gelinlerimiz, portreler için sabah ya da öğleden sonrasını planlamalıdır. Sadece düğün portresi ve dış çekim yaptırmak istiyorsanız kendi rahatlığınız ve düğün gününüzde portrelerinizi çektirmek için zaman harcamak istemiyorsanız; düğün portrenizi düğün gününden farklı bir günde planlayabilirsiniz. Eğer pazartesi ve perşembe arasında bir gün planlarsanız da özel hafta içi indirimlerimizden istifade edebilirsiniz. Düğün gününden başka bir günde çekim planlaması yapıp, düğün gününün strestinden uzak gönlünüzce eğlenebilirsiniz.

Hafta sonları (cuma, cumartesi ve pazar) sadece tüm gün düğün hikayesi çekimleri alabiliyoruz. Dış mekan çekimi, save the date, trash day, gezgin portre çekimleri hafta içi günlerde yapıyoruz. Kına, bekarlığa veda partisi çekimlerini düğününü çekeceğimiz çiftlerin talebi halinde ekstra hizmet olarak yapıyoruz.

Save the date, engagement, elopement, trash day.. bunlar nedir?

Save the date, düğün öncesi bir zamanda yapılabilecek bir hazırlık çekimidir. Çiftlerin diledikleri şekilde ve yerde gerçekleştirilir. Çiftin Düğüne davetiyelerinde, düğün süslemelerinde veya sosyal medya duyurularında kullanılabileceği bir yaklaşımla yapılır. Amerikan düğün adetlerinde yer alan bir nevi evlilik duyurusu; nişan duyurusu gibidir. Engagement de aynı yaklaşımı taşır.

Elopement özünde; evlilik için gizlice kaçmayı tanımlıyor.. Sadece çiftle veya çok yakın arkadaşlarıyla hayal edilen nikahın veya evlenme şeklinin canlandırılması yapılıyor ve o yerde temsili bir çekim yapılıyor.

Trash Day ise dar anlamıyla düğün sonrasında bir günde yapılması için fotoğrafçılar tarafından önerilen gelinlik ve damatlık kirletme; eğlenme çekimi şeklinde düşünülür.

Bütün bu fotoğrafçılık yaklaşımları ve düğün günü haricinde yapılan bu tip çekimler; düğün albümünü zenginleştirilecek ve renklendirecek fotoğrafik yaklaşımlardır. Düğün günü haricinde yapılan çekimler düğün günü stresinden uzak oldukları için aslında çiftleri en doğal ve doğru anlatan görüntüler elde etmemizi sağlar.

Ben bu tanımlamaların Türkçelerini kullanmayı istiyorum ancak yapılan hiç bir Türkçeleştirme kelimelerin ve yapılan işin içeriğini tam karşılayamıyor. O nedenle ben bunlara daha sıradan ve bize has tanımlar yaparak; “Dügün Öncesi Portre”, “Gezgin Gelin Çekimi” ve “Eğlencelik Çekim” olarak tanımlıyorum. Bu çekimlerin nerede ve nasıl yapılacağı İstanbul içi, İstanbul dışı, yurt dışı gibi seçeneklerle tamamen çiftlerimizin tercihlerine ve isteklerine göre şekilleniyor.

Düğün Portresi
Düğün Portresi
2 Saat Dış Çekim
Çekim konsepti için danışmanlık
20 sayfa Özel Albüm
Albümdeki tüm fotoğrafların rötüşü
Fotoğrafların internet kopyaları
Çekilen tüm fotoğrafların teslimi
3.000 TL.
Düğün Portresi
Düğün Portresi
3 Saat Dış Çekim
Çekim konsepti için danışmanlık
30 sayfa Özel Albüm
Albümdeki tüm fotoğrafların rötüşü
Fotoğrafların internet kopyaları
Çekilen tüm fotoğrafların teslimi
4.250 TL.
Düğün Portresi
Düğün Portresi
4 Saat Dış Çekim
Çekim konsepti için danışmanlık
40 sayfa Özel Albüm
Albümdeki tüm fotoğrafların rötüşü
Fotoğrafların internet kopyaları
Çekilen tüm fotoğrafların teslimi
5.250 TL.
Düğün Portresi
Portre Çekiminde Video
Çekim süresince kayıt
Çekim konsepti için danışmanlık
Profesyonel klip
Sosyal meya klibi
Yapılan tüm kayıtların teslimi
İsteğe bağlı dron çekimi
3.500 TL.
Düğün Portreleri ve Dış Çekimmustafa turgut