Portre Atölyesi

Etkili portreler çekmek istiyorsanız bu atölye size göre.

Atölye, stüdyo ortamında birey anlatımına yönelik “karakter portre” çekimini amaçlar. Ticari portre ile sanatsal portrenin sınırları, güncel sanatta portrenin yeri ve etkili portre fotoğrafının incelikleri aktarılacaktır. Temel ışıklandırma ve çekim yöntemleri hakkında bilgi verilerek, ışığın yüz konumları ve tors üzerinde yarattığı etkiler incelenir. Fon ışıklandırması, kamera açısının etkileri, aydınlatma oranı ve kontrastına yönelik uygulamalar ile çeşitli yüz tipleri için ideal biçim kazandırmaya yönelik canlı model uygulamalarıyla pratik kazandırmak hedeflenmiştir. Yüz üzerinde anlam yakalama, model ile iletişim, atmosfer yaratma vb. konularla, karakter portre oluşturacak yaklaşımların tamamını bu atölyede bulacaksınız.

Atölyede; ışık sistemleri, özel objektifler, yardımcı malzeme ve aksesuvarlar, ışık ve ışıklandırma; ana ışık, dolgu ışığı, fon Işığı, saç ışığı, kenar ışık, ışıklandırma çeşitleri, ışığı okumak, yakın ve uzak ışıklandırma, temel aydınlatmalar olan; rambrant, kelebek, halka, bölünmüş ışık, profil ışıklar;  aydınlatma kontrastı, hi-key ve low key teknikleri; model iletişimi, hazırlık, saç, makyaj, styling ve aksesuvar konuları işlenecektir.

Yapay ışık kullanımı, model iletişimi ve yönetimi; yardımcı set personelinin doğru yönlendirilmesi ve iyi portrenin püfleri bu atölyede sizleri bekliyor. Tek kişi için bire bir veya küçük gruplar içindüzenlediğimiz bu atölyede kendi yaratıcılığınızı keşfedeceksiniz..

Tam gün, 8 saatlik uygulamalı atölye. 
Donanım ve ışık teorisi; Işık sistemleri, fon, yansıtıcı, yardımcı malzemeler, objektifler, ışık bilgisi
Stüdyo Uygulaması, profesyonel model ve ekip iletişimi; yaklaşım, ifade ve belirginlik, kamera ve poziyerlik, çerçeveleme, kompozisyon, renk, leke kavramları. Işığı değerlendirmek, kontrast, çevresel objeler, karakteristik yaklaşım.

  • Atölyede profesyonel model ile çalışılacak; makyöz ve saç tasarımcısı bulunacaktır.
  • Kontenjan 10 kişi ile sınırlıdır. (7 kişi kayıt yaptırdığında açılır)
  • Atölye bitiminde sertifika verilecektir.
≡ ATÖLYE ÜCRETİ

Grup Atölyesi: 1190 TL+KDV  |  Özel Atölye: 1990 TL+KDV     Online Kayıt yaptırmak için tıklayın..

Portre Atölyesimustafa turgut