Portre Fotoğrafçılığı

 

Biz portre fotoğraflarınızı çekerken gerçekten olduğunuz kişiyi görmeye çalışırız. Hayal ettiğinizi anlatmanız yeterli..

Hayatlarımız önemli olaylar dizisiyle doludur. Bir doğum günü, mezuniyet töreni, düğün günü, evlilik yıldönümü, çocuğumuzun doğumu, 18 yaşına girdiğimiz ilk gün, kalbinizin çarptıran ilk aşk, yada gençlik hallerimiz..

Kaçımız gerçekten yaş dönemlerimizi ve bizi anlatan portre fotoğraflarına sahibiz? Belki bir kısmımızın fotoğrafçı tarafından zorlanmış hallerimizle belki bir kaç mezuniyet portremiz vardır veya çocuklukta yapay bir stüdyo dekorunda ağlamaklı halimizle bir portremiz.. Bu anları hatırlamak için varolan fotoğraflara baktığımızda çoğu zaman ” keşke daha iyi fotoğraflar olsaydı” deriz.

Kaç gelin kızın portresi acaba düğün günündeki stresini veya mutluluğunu gerçekten ifade eder? Kaç ailede değişen ailenin, büyüyen çocukların veya yaşlanan büyüklerin yaşam sürecini anlatan bir aile albümü var? Bırakın aile albümünü, ebeveynlerimiz ve bizim yaş dönemlerimizde birlikte çekilmiş kaç fotoğrafa sahibiz? Kaçımızın 3-4 yılda bir tekrarlanan değişim portreleri çekildi?

CV’nizde ilk bakılan yer olan ve sizi tanımlaması gereken fotoğrafınız yeterince iyi mi? Kaçımızın CV’sindeki portresi gerçekten bizi anlatır? Bunları çoğaltabiliriz, siz de önem sırasına göre kendinizinkini ekleyebilirsiniz.. Bu anların bir kısmı belki de hiç fotoğraflanmamıştır. Kaçımızın profesyonel bir fotoğrafçı tarafından çekilmiş ve kendine ait bir fotoğraf albümü var? Sanıyorum çok az kişi “var” diyebilir..

Portre fotoğraflarınının başarısı; fotoğrafın modelin sadece cazibesini, yakışıklılığını veya güzelliğini değil; aynı zamanda karakter özelliklerini, karizmasını, iç güzelliğini veya özgünlüğünü de aktarabilmesiyle mümkün olabilir. Bu da ancak işini seven, meraklı, yeteneklerini ve kendini sürekli geliştiren bir profesyonel fotoğrafçı ile çalışarak mümkün olabilir.

Profesyonel bir fotoğrafçıyla portre çekimi yapmak her türden insan için ilginç bir deneyim ve eğlence olabilir. Bu sayede kendinize ve sevdiklerinize farklı bir şekilde bakabilirsniz.. Fotoğrafçının gözünden yorumlanmış hallerinizi izleyebilirsiniz.. Ek olarak eğer bir profesyonelseniz; profesyonel fotoğrafçıyla yapacağınız bir çekim oturumu sonrasında sahip olacağınız fotoğraflar size karlı bir sözleşme veya prestijli bir iş fırsatı yaratabilir..

Eğer siz de bizim gibi düşünüyorsanız hemen arayın, veya yazın..

Bize kendinizden bahsedin, istediğiniz gibi bir çekim senaryosu hazırlayalım.. 

 

cast fotoğrafı çekimi, model test çekimleri, model çekimleri, manken çekimleri, manken ajansı, model ajansı, sanatçı portreleri, albüm kapağı, afiş fotoğrafı, poster fotoğrafı, artisttik portreler, sanatsal portreler, sahne sanatçısı portreleri, sanatçı portfolyosu, business portre, iş portreleri, iş adamı, iş kadını, faaliyet raporu fotoğrafı, profil fotoğrafı, CV fotoğrafı, iş insanı fotoğrafı, yönetici portresi, itibar yönetimi, sokakta portre çekimi, sokakta kişisel çekim, doğal ışıkta portre çekimi, dış mekanda portre çekimi, stüdyoda portre çekimi, stüdyoda kişisel çekim, stüdyoda karakter portresi çekimi, stüdyoda artistik portre çekimi, stüdyoda sanatsal portre çekimi, model portfolyosu, fotomodel çekimi, manken çekimi cast çekimi, model sunum fotoğrafları, mankenlik ajansı çekimi
Portre Fotoğrafçılığımustafa turgut