Düğün Fotoğrafçısı

 

Düğün gününüz için bir düğün fotoğrafçısı arıyorsanız doğru yerdesiniz…

Biz her düğün ve çiftin “özel” olduğuna inanırız.. İyi fotoğraf, an’larda yaşanan duygu ve özel duygu durumunu anlatabilmeli; düğün görüntülerinin tamamı da düğünün özel duygusunu aktarabilmelidir. Kendine özgü yaratıcılığını oluşturmuş bir düğün fotoğrafçısı ekibi olarak, belgesel düğün fotoğrafçılığının Türkiye’de öncüsüyüz.

40 yılı aşan deneyimimizle geliştirdiğimiz düğün fotoğrafçılığı yaklaşımımızla, yüzlerce düğünde, yüz binlerce kare düğün fotoğrafı çektik. Size özel öykü yaratır, sıradışı fotoğrafçılık hizmeti veririz. 

Nerede ve nasıl istiyorsanız öyle çekeriz fotoğraflarınızı.. Düğün yerinizde, kokteyl mekanında, evinizde, deniz kenarında, kız kulesini seyrederken veya bir ağacın gölgesinde.. Yada bir fiyordun ortasında.. Siz nasıl hayal ediyorsanız öyle.. Fotoğraflarımıza bakınca sanki gülümser sevdikleriniz, kahkahalarını duyarsınız yeniden, dostlarınızın mutluluk dilekleri taşar, kadrajdan dışarı.. Elinizi uzatsanız ellerini tutarsınız onların.. Gelin buketinizin mis gibi kokusu gelir burnunuza.. Tekrar yaşarsınız o günü, tekrar hissedersiniz heyecanı, coşkuyu, mutluluğu..

Profesyonel bir düğün fotoğrafçısı ekibi olarak, bu eşsiz ve eşsiz gününün, kaliteli, duygusal ve canlı anılarını garanti ediyoruz.. Fotoğrafçılık hizmetini bizden almanız bir çok neden var.

  • Sıradışı ve kişiye özel yaklaşımımız;
  • Düğün fotoğrafçısı olarak uzun yıllara dayanan tecrübe;
  • Mutlu müşterilerimizin olumlu olumlu geribildirimleri
  • Profesyonel fotoğrafçılık ekipmanları;
  • Takımda asistan ve gerektiğinde yardımcı fotoğrafçılar;
  • Yüksek kalite servis, uygun fiyat;
  • Sorumluluk ve dakiklik.

Çalışma ücretlerimizi sayfanın altında inceleyebilirsiniz.

Düğün Günü Servislerimiz, gelin ve damatın özel portre çekimleri, düğün günü fotoğrafçılık servisi ve düğün günü videografi servisi olmak üzere üç ana grupta fiyatlandırılır. Servislerimizin üçünü birlikte aldığınızda toplamda % 30 indirime sahip olacaksınız.

Servislerimizin tümü ihtiyaçlarınıza göre kişiselleştirilebilir. Onayınızın olmadığı bir sürpriz ödeme karşınıza çıkmaz, ekstra hizmet gerektiren tüm durumlarda mutlaka onayınızı isteriz. 

Profesyonel bir servis almak istiyorsanız detayları, bütçenizi ve isteklerinizi anlatmak için  arayabilir veya e-posta gönderebilirsiniz..

Düğün fotoğrafçısı olarak yaklaşımımız doğallık ve minimalizm üzerine kurulmuştur, belgesel tarzda çalışırız.

Bize göre her düğün kendine has kollektif bir duygu taşır. Başarılı görüntü o an yaşanılan duygu ve hissiyatı taşımalı; düğün görüntülerinin tamamı da düğünün kollektif duygusunu aktarabilmelidir. O nedenle, zorlama kompozisyonlardan kaçınırız. Çiftlerimizin kendilerinden uzaklaşmalarını, biz istediğimiz için poz vermelerini ve rol yapmalarını istemeyiz.

Sabah hazırlıkların başlamasıyla birlikte çalışmaya başlarız. Ekibimizden bir düğün fotoğrafçısı gelini, diğer düğün fotoğrafçısı ise damadı takip eder. Hazırlıklar esnasında çevrede olan bitenlerle ilgili ise sürekli tetikte olur, oluşan anlık sürprizleri de görüntüleriz. Hazırlıkların bitiminde, önceden planlayacağımız çalışma akışına göre çiftlerimizin portrelerini çekeriz.

Çekimlerde, gün akışı içerisinde çiftlerimizi sıkmadan ve konsantrasyonlarını dağıtmadan; onların ilgi ve heyecanlarına kendimiz yoğunlaşarak, olarak onlarla zaman geçiririz. Bu şekilde küçük dokunuşlarla, çok daha rahat ve kendileri gibi görüntülerini kaydederiz. Teknik detaylarımız ve ışık kullanabilmek adına çiftlerimizi yormaktan kaçınırız. Fotoğrafların doğal olmaları bizim temel mottomuzdur.

Belgesel düğün fotoğrafçısı veya halk ağzıyla düğün hikayesi tarzıyla çalışırız.

Düğün gününün ne kadar kısmına dahil olacağımıza çiftlerimiz karar verirler. Fotoğrafçılık ve videografi hizmetimiz, tercihinize göre; kısa gün veya tüm günu kapsayacak şekilde yapılabilir. Kısa belgesel çalışma genellikle hazırlıklarla birlikte 4-5 saatlik bir süreyi kapsar. Tüm günlük çalışmamız ise nikah sonunda veya düğün gecesinin sonuna kadar sürebilir.

Biz hazırlıklarla başlayıp, gelin çıkarma aşamalarında bulunarak çiftlerin tercihine göre nikah sonuna kadar veya düğün sonuna kadar sürece dahil olmayı tercih ederiz. Düğün gününü, hazırlıklar, evden çıkış, çiftin portreleri, aile portreleri, düğün ve mekan detaylarını, nikah anlarını, ilk dansı ve sonrasındaki cereyan edenleri “olduğu gibi” prensibini koruyarak görüntüleyerek fotoğraf ve film kayıtlarını yaparız. Çünkü günün bütün olarak ancak böyle ifade edilebileceğini düşünürüz.

Düğünün büyüklüğüne ve çiftlerin taleplerine göre 3-9 kişilik bir ekiple çalışırım. Düğün mekanında ise ihtiyaca göre ekibimiz kalabalıklaşabilir. Ekibimdeki tüm çalışanlar; özellikle düğün fotoğrafçılığı konusunda tarafımdan eğitilmiş ve yetiştirilmiş fotoğrafçılardır.

Çiftlerimizi mutlaka iki düğün fotoğrafçısı fotoğrafçı ve bir videograf ile izleriz.

Şimdiye kadar yüzlerce çifti mutlu eden çalışmalarımızın başarısı düğün günü çekim planlamasının iyi yapılmasından gelmektedir.

O nedenle düğün günü planlaması için çiftlerimizin düğün gününden en az bir kaç hafta önce bize zaman ayırmasını ve çekim planlamasını birlikte yapmayı arzu ederiz. Ayrıca çalışma bütçemiz de bu planlamaya göre nihai şeklini alır. Her çiftin ve düğünün özel olduğu düşüncesinden yola çıkarak; konsantrasyonumuzu bölmemek için aynı güne ikinci bir çekim almıyoruz. Düğünlerde vereceğimiz servisin kalitesini düşürmemek için de, sezon içinde 35-40 düğünden fazlasını almamaya çalışıyoruz.

Hafta sonları (cuma, cumartesi ve pazar) sadece tüm gün düğün hikayesi çekimleri alabiliyoruz. Dış mekan çekimi, save the date, trash day, gezgin portre çekimleri hafta içi günlerde yapıyoruz. Kına, bekarlığa veda partisi çekimlerini düğününü çekeceğimiz çiftlerin talebi halinde ekstra hizmet olarak yapıyoruz.

Albümlerimizin sayfa düzeni ve tasarımını her düğün için benzersiz şekilde tasarlarız..

Albümde kullanılacak fotoğrafların seçimlerini çiftlerimiz yapsalar da sıralama ve final mizanpaja tasarım esnasında düğün gününün atmosferini yansıtacak şekilde kendimiz karar veriyoruz. Aileler için isteklerine göre ikinci veya üçüncü albüm de tasarlanabiliyor.

Fotoğraf baskıları ve albümlerimizi uluslararası ISO 9706 ve ISO 11108 standatlarına sahip 100 – 300 yıl ömürlü selüloz ve pamuk tabanlı fineart kağıtlar kullanarak müze ve galeri kalitesinde, giclee baskı yöntemiyle kendi atölyemizde üretiyoruz. Atölyemiz, Alman Hahnemühlesi tarafından kalite kontrolü sağlanan ve sertifikalandırılmış Türkiye’deki az sayıdaki atölyeden birisidir. Ayrıca sadece pamuk kağıt kullanan Türkiye’deki tek atölye olmakla övünürüz.

Kitap veya katalog halinde tasarlanan albümler dışında, çiftlerimizin taleplerine göre klasik fotoğraf baskıları olarak da teslim edebiliriz. Böyle olduğunda baskıları özel tasarlanmış ve çifte özel kişiselleştirilmiş kutular içerisinde sunumunu yaparız. Baskı boyutlarına çiftlerimizin ihtiyaçlarını dinledikten sonra yönlendirerek çiftlerimizle birlikte karar veririz.

Ben ve ekibim; düğün günlerinde fotoğrafçılık ve videografi yaklaşımını birbirinden bağımsız düşünmeyiz.

Düğün fotoğrafçılığı ve düğün filminin aynı tarz ve yaklaşımla yapılması gerektiğine ve fotoğraf ve videonun aynı tınıları taşıması gerektiğine inanırız. Artık düğün filmleri, fotoğraf gibi düğünlerin vazgeçilmezi haline geldiği için, film ve fotoğrafçılık hizmetini birlikte ele alırız.

Düğün gününde yaptığımız video kayıtlarını tamamen kendimiz ayıklarız..Düğün filminizi düğün gününün atmosferini ve ruhunu aktaracak şekilde, seyretmesi kolay ve keyifli bir montajını klip tadında bir yoğunlukta teslim ederiz. Bunlarla birlikte çiftlerimiz dilerlerse film kayıtlarının tamamını alabilirler.

Düğün günü haricinde yapılan sıradışı ve eğlenceli çekimler; düğün albümünü zenginleştirilecek ve renklendirecek fotoğrafik yaklaşımlardır. 

Destination wedding; Amerikalılar arasında popüler bir düğün şeklidir. Düğün, yaşanılan yer dışında bir yerde, daha çok turistik noktalar ve tatil yerleri seçilerek; davetlilerin de kaçamak yapmasına olanak tanıyan bir yaklaşımla organize edilir. Son yıllarda ülkemizde de popüler hale gelen bu organizasyon şekli, bizim en çok sevdiğimiz ve en yaratıcı görüntülerin ortaya çıkmasına olanak veren düğünlerdir.

Save the date, düğün öncesi bir zamanda yapılabilecek bir hazırlık çekimidir. Çiftlerin diledikleri şekilde ve yerde gerçekleştirilir. Çiftin, düğün davetiyelerinde, düğün süslemelerinde veya sosyal medya duyurularında kullanılabileceği fotoğraflar çekilerek bir anlamda prova yapılır. Amerikan düğün adetlerinde yer alan evlilik duyurusu; nişan duyurusu gibidir. Engagement de aynı yaklaşımı taşır.

Elopement özünde; evlilik için gizlice kaçmayı tanımlıyor.. Sadece çiftle veya çok yakın arkadaşlarıyla hayal edilen nikahın veya evlenme şeklinin canlandırılması yapılıyor ve o yerde temsili bir çekim yapılıyor.

Trash Day ise dar anlamıyla düğün sonrasında bir günde yapılması için fotoğrafçılar tarafından önerilen gelinlik ve damatlık kirletme; eğlenme çekimi şeklinde düşünülür.

Ben bu tanımlamaların Türkçelerini kullanmayı istiyorum ancak yapılan hiç bir çeviri, kelimelerin ve yapılan işin içeriğini tam karşılayamıyor. O nedenle ben bunlara daha sıradan ve bize has tanımlar yaparak; “Dügün Öncesi Portre”, “Gezgin Gelin Çekimi” ve “Eğlencelik Çekim” olarak tanımlıyorum. Düğün günü haricinde yapılan çekimler, düğün stresinden uzak oldukları için aslında çiftleri en doğal ve doğru anlatan görüntüler elde etmemizi sağlar.

Çekimlerin nerede ve nasıl yapılacağı İstanbul içi, İstanbul dışı, yurt dışı gibi seçeneklerle; her zaman çiftlerimizin tercihlerine ve isteklerine göre şekillenir.

≡ Dış Çekim Ücretleri | Düğün Portresi

2 saat dış çekim portre 

2.500 TL.

20 sayfa özel albüm

30 adet rötuşlu fotoğraf

Rötuşlu fotoğrafların internet kopyaları

Çekilen tüm fotoğrafların teslimi

Konsept toplantısı

İlave saat: Bir üst pakete terfi eder.

saat dış çekim portre

3.500 TL.

30 sayfa özel albüm

40 adet rötuşlu fotoğraf

Rötuşlu fotoğrafların internet kopyaları

Çekilen tüm fotoğrafların teslimi

Konsept toplantısı

İlave saat: Bir üst pakete terfi eder.

4 saat dış çekim portre 

4.500 TL.

40 sayfa özel albüm

50 adet rötuşlu fotoğraf

Rötuşlu fotoğrafların internet kopyaları

Çekilen tüm fotoğrafların teslimi

Konsept toplantısı

İlave saat: 500 TL.

≡ Düğünde Fotoğrafçılık Ücretleri

Düğünde 3 saat servis

3500 TL.

20 sayfa özel albüm

30 adet rötuşlu fotoğraf

Rötuşlu fotoğrafların internet kopyaları

Çekilen tüm fotoğrafların teslimi

Konsept toplantısı

İlave Saat: 1.000 TL.

Düğünde 5 saat servis

5.000 TL.

30 sayfa özel albüm

40 adet rötuşlu fotoğraf

Rötuşlu fotoğrafların internet kopyaları

Çekilen tüm fotoğrafların teslimi

Konsept toplantısı

İlave Saat: 750 TL.

Düğünde 7 saat servis

7.500 TL.

40 sayfa özel albüm

50 adet rötuşlu fotoğraf

Rötuşlu fotoğrafların internet kopyaları

Çekilen tüm fotoğrafların teslimi

Konsept toplantısı

İlave Saat: 500 TL.

≡ Düğünde Videografi Ücretleri

Düğünde 3 saat video

3500 TL.

Kısa düğün klibi montajı

Uzun düğün klibi montajı

Sosyal medya klibi montajı

Tüm kayıtların teslimi

Konsep toplantısı

İlave saat: 1.000 TL

Düğünde 5 saat video 

5.000 TL.

Kısa düğün klibi montajı

Uzun düğün klibi montajı

Sosyal medya klibi montajı

Tüm kayıtların teslimi

Konsep toplantısı

İlave saat: 750 TL

Düğünde 7 saat video 

7.500 TL.

Kısa düğün klibi montajı

Uzun düğün klibi montajı

Sosyal medya klibi montajı

Tüm kayıtların teslimi

Konsep toplantısı

İlave saat: 500 TL

≡ Ekstra Hizmetlerimiz ve Ücretleri *

* Ekstra hizmetler portre veya düğün paketlerinden birinin alınması halinde mümkündür. 

 Kına Gecesi veya Bekarlığa Veda  |  Fotoğraf Servisi :  2.500 TL.  

 Kına Gecesi veya Bekarlığa Veda  |  Videografi Servisi :  2.500 TL.  

 Barkovizyon Tasarımı  |  Fotoğraf ile sunum hariç ) :  2.500 TL.  

 Barkovizyon Tasarımı  |  Fotoğraf + video ile sunum hariç ) :  2.500 TL.  

 Havadan Fotoğraf  |  Dron portre oturumunda ) :  2.500 TL.  

 Havadan Video  |  Dron portre oturumunda ) :  2.500 TL.  

Düğün Fotoğrafçısımustafa turgut