Sony A7II ilk fotoğraflar

Sony A7 II İlk Fotoğraflar

Hemen heryerde fotoğraf çekme isteği duyabilen bir fotoğrafçıyım, o yüzden de bir fotoğraf makinesinde beni ilk ilgilendiren ISO performansıdır.

Yeni bir makinede ilk yaptığım şey hemen farklı ve zor koşullarda ISO değerlendirmesidir. Yeni Sony A7II makinemle de aynı şeyi yaptım.

Bu akıllı makinelere her geçen gün payranlığım artıyor. Gereken yerde ISO değerinin gereken değerlerde seçilerek kullanılması tüm akıllı makinelerde benim gibi tezcanlı fotoğrafçılara büyük kolaylık sağlıyor. Hatta ISO’nun serbest aralığını belirleyerek belli sınırlarda kalmasına izin verebiliyorsunuz. Gerisini zaten makine hallediyor. Pozometresinin de mükemmel çalıştığını söylemek gerek. Bu fotoğrafları A konumunda pozladım. Poz telafi çarkı da o kadar isabetli bir yere konulmuş ve analog makine mantığıyla çalıştığı için sadece telafi çarkını kullanarak aşağıdaki fotoğrafları çektim.

Bu ve benzeri kolaylıklar fotoğraf çekenin sadece çerçevenin içine odaklanmasına ciddi yarar sağlıyor. Fotoğrafçı sadece kompozisyon kaygıları duyarak çalışabiliyor.

Kalem kelam ve selamla..

 

Sony A7II | İlk Fotoğraflar
Sony A7 II İlk Fotoğraflarmustafa turgut
00