Yapı, Mimari ve Gayrimenkul Fotoğrafçılığı | Mustafa Turgut

Yapı, Mimari ve Gayrimenkul Fotoğrafçılığı Kitabı

Yapı, Mimari ve Gayrimenkul Fotoğrafçılığı Kitabımı yayınladım. 

Özellikle gayrimenkul sektörü çalışanları için hazırlanmış bu kitapta; teknik bilgilerden ziyade, konuya yaklaşım ve kompozisyonla ilgili bilgiler ele alınmıştır. Rahat ve kolay çalışma için gereken ekipman ve destek elemanları seçiminden, nasıl konfigüre edeceğinize kadar ihtiyaç duyulacak tüm malzeme ve püf noktalarını bulabileceksiniz.

Gayrimenkul danışmanlarıyla birlikte; mimarlardan mühendislere, şantiye görevlilerine kadar tüm yapı sektörünün faydalanabileceği 200’den fazla fotoğraf ve grafiklerle desteklenmiş bu kitapta, fotografik becerilerle aranan bir danışman olmanızı sağlayacak ipuçlarını ve püfleri; kadrajlamadan, poz düzeltmelerine; kompozisyondan, çekim tekniklerine kadar tüm detayları okuyacaksınız.

Bu kitap neden yazıldı?

Bir kaç istisna hariç yapı sektörünün neredeyse tamamı çok kötü fotoğraf kullanıyor. Bu duruma şaşırmıyorum, çünkü eğitimleri yok. Fakat bunu düzeltmek için de bu güne kadar kimse de gayret göstermiyordu. Yüksek katmadeğerli gayrimenkul kiralayan ve satan bir kaç ofisin dışında “iyi fotoğraf” kullanan emlak ofisine de ratlamadım desem yalan olmaz. Çok uzun zamandır da birileri bu emlakçılara fotoğraf çekmeyi öğretse diye düşünüyordum. İlginç bir şekilde kısmet banaymış..

Sektörde faaliyet gösteren büyük şirketlerden birisi, benden, tüm Türkiye’de faaliyet gösteren ofislerinde çalışan gayrimenkul danışmanları için bir seminer programı hazırlamamızı istedi. Ben de iki gün sürecek yoğun bir program hazırladım. Seminerin pilotu yapıldı ve çok beğenildi. İlk seminerden sonra katılımcılar konuyla ilgili döküman ihtiyaçlarını dile getirdiler. 3-5 sayfa dahi olsa elde kalacak dökümanın seminer sonrasında katılımcıların takıldıkları yerlerde danışabilecekleri bir kaynak olarak önemli olduğu konusunda haklıydılar. Ben de oturdum başladım. Yüksek bir konsantrasyonla başlamışım belli ki.. 3-5 sayfa diye başladım, ama kendimi durduramadım. Yazmaya başlayınca elinizde tuttuğunuz bu kitap ortaya çıktı. Umarım faydalanırsınız.. Tüm kitapçılara ve online kitapçılara dağıtımı yapılıyor..

Kalem kelam ve selamla..

 

Yapı, Mimari ve Gayrimenkul Fotoğrafçılığı Kitabımustafa turgut
00